[O2] Problem z tylnym zawieszeniem Octavia II FL, sprężyny

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • pietrek125
    Rider
    • 2012
    • 416
    • Octavia II combi (1Z5)

    O2 Tour 03.2012, dzisiaj odebrana z przeglądu po 15k w Emida Kraków, wymiana światła stop, oraz zgłosiłem problem z tylnym zawieszeniem (mój pomiar 360mm) wykonano pomiar bezproblemowo nawet sam przedstawiciel serwisu przyznał, że "nisko siedzi". Podczas informacji telefonicznej ów przedstawiciel stwierdził, że wartość "jest na granicy" i poszło zgłoszenie do Skody, podczas odbioru wyciągnąłem od gościa ,że wartość zmierzona przez serwis to 380mm.


    Czeski Knedliczek z Meksykańską Papryczką Chili
    CBTA 2.5 MPI 170 KM, KPF 5S Man.

    Komentarz

    • Wasil
      Ambiente
      • 2010
      • 105

      Zamieszczone przez fajny52
      Wasil jakie masz oryginalne sprezyny oprócz tych wspomagających bo ja mam założone oryginalne sprężyny z 1 kropką białą + wspomagające i mam 390 mm.
      Pytanie za 100pkt. ale niestety nie mam pojęcia, nie patrzałem co tam jest. Jak będą mi zmieniać na zimówki postaram się sprawdzić.
      O1 -> O2 FL
      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=861220#861220

      Komentarz

      • EBP
        Drive
        • 2012
        • 49

        Hej człowieki
        Jak obiecałem , zostało puszczone pismo do UOKiK w sprawie ( http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=63337) sprężyn ale również za Waszymi radami do różnych redakcji pism i programów zajmujących się motoryzacją. I jest niespodzianka , otóż zainteresowany jest tematem jeden z nich. Skontaktowali się ze mną i porozmawialiśmy. Dalszy ciąg zależy , jeżeli będzie , od tego czy znajdzie się ktoś chętny kto nie ma jeszcze zrobionych sprężyn (ja już niestety mam wsadzone wspomagacze) i zaczyna dopiero zabawę.

        Jeżeli jest ktoś chętny aby się troszkę zaangażować a nie ma jeszcze zrobionych sprężyn to proszę o kontakt. (Trzeba będzie podać nr telefonu , imię , oraz miejscowość).
        Ku przestrodze-szalony ponton
        https://www.youtube.com/watch?v=CV1jr7nl53s

        Komentarz

        • termit886
          Rider
          • 2012
          • 261
          • Octavia II (1Z3)
          • BSE 1.6 MPI 102 KM

          Zamieszczone przez EBP
          Jeżeli jest ktoś chętny aby się troszkę zaangażować a nie ma jeszcze zrobionych sprężyn to proszę o kontakt. (Trzeba będzie podać nr telefonu , imię , oraz miejscowość).
          EBP a ty masz już zrobione?. Mi wymienili na te wspomagające i jestem zadowolony bo nie trze dupa o aswalt ale czyje się trochę oszukany przez SAP bo włożyli mi wspomagacze zamiast oryginałów bo pierwsza wymiana nic nie dała. Na początku się nie zgodziłem ale powiedzieli że taka jest decyzja i albo biorę takie albo nie. I bardzo chętnie narobił bym im smrodu żeby sobie zabrali te wspomagacze i założyli twarde springi oryginalne takie jak powinny być.

          Komentarz

          • pepedealer
            Drive
            • 2009
            • 63
            • Subaru

            A na czym to zaangażowanie miałoby polegać? Nie mam jeszcze wymienionych sprężyn. Chciałem to zgłosić podczas pierwszego przeglądu gazowego (przyszły tydzień, może środa). Poczekam do wizyty w ASO jak nic nie beda chcieli naprawić to wtedy mogę wziąć udział w "ataku".

            Komentarz

            • EBP
              Drive
              • 2012
              • 49

              Zamieszczone przez pepedealer
              A na czym to zaangażowanie miałoby polegać? Nie mam jeszcze wymienionych sprężyn. Chciałem to zgłosić podczas pierwszego przeglądu gazowego (przyszły tydzień, może środa). Poczekam do wizyty w ASO jak nic nie beda chcieli naprawić to wtedy mogę wziąć udział w "ataku".
              Nie wiem na czy , facet z redakcji chce pogadać , pewnie od tej rozmowy zależy na czym by to miao polegać , możliwe że będą chcieli zrobić materiał z autem które jest klapnięte. Tylko z podejściem , że jak mi nie będą chcieli zrobić w ASO to mogę wziąc udział to w sumie nie ma sensu zaczynać. Taką chyba mamy mentalność , że taka firma jak Skoda może nas spokojnie rżnąc w tyłek a my będziemy grzecznie się uśmiechać . Masakra

              termit ja mam zrobione - wspomagające założyli
              Ku przestrodze-szalony ponton
              https://www.youtube.com/watch?v=CV1jr7nl53s

              Komentarz

              • bishop
                L&K
                • 2012
                • 1430

                Temat chyba do zamknięcia :twisted: , jak EPB zainteresował media , to nagle wszystkim tylne spręzyny staneły na baczność i maja normę, zapomnięli jak musieli się bujać po wagach i wykłócać o wymianę w ramach gwarancji.

                Przydałby się ktoś , kto właśnie odebrał z salonu i mu zadek siedzi ,zwłaszcza bez gazu.

                PS
                Ja jestem po 1 wymianie i mam 380mm, ale pewnie zdolny asowiec wymierzłby mi 384 :diabelski_usmiech

                Komentarz

                • mac_aaron
                  Elegance
                  • 2012
                  • 984
                  • Octavia III (5E3)
                  • CJSA 1.8 TSI 180 KM

                  Ja jutro zmierzę, ale co z tego, skoro najpierw należałoby udać się do ASO, inaczej nie mogę stwierdzić, że nie chcą naprawić...

                  Komentarz

                  • bishop
                    L&K
                    • 2012
                    • 1430

                    To nie chodzi ,że oni nie chcą naprawiać , ale fakt ,że ludzie odbieraja nowe samochody już ze spapranym zawieszeniem , a finałem jest wpakowanie 4 sprężyn do tyłu w dodatku nieoryginalnych częsci skody.

                    Komentarz

                    • zepter00
                      RS
                      • 2008
                      • 2304

                      Ma ktoś zdjęcia jak są zamontowane te sprężyny wspomagające? Jak to wygląda? Samo rozwiązanie nie jest, jak to niektórzy z was myślą, jakieś dziwaczne czy głupie. We wszystkich samochodach WRC są sprężyny wspomagające o wiele krótsze od głównych i posiadające całkiem inną, znacznie mniejsza sztywność. Rozwiązanie to do spółki z regulowanymi 4 parametrami amortyzatorów, pozwala doskonale zestroić zawieszenie do krótkich i ostrych, nierówności, do łagodnych nierówności, do hopek i wszelkich typów dziur, garbów, muld, kamieni wystających z drogi, jakie tylko można spotkać na najtrudniejszych drogach świata. Spotyka się je najczęściej w kolumnach Mcphersona, bo takie rozwiązanie jest wykorzystywane przy zawieszeniu wszystkich 4 kół aut WRC. Pozwala to na opracowanie mocno nieliniowej charakterystyki ugięcia i sztywności. Oczywiście w motoryzacji spotyka się też tzw sprężyny progresywne, i są one dosyć powszechne, jednak poziom nieliniowości jaki można osiągnąć w ten sposób jest mniejszy a ich zgranie z regulowanym: biciem, odbiciem, szybkim biciem i progiem szybkiego bicia (szybkość z jaką ściskany jest amortyzator, ustanawia próg według, którego amortyzator "odróżnia" łagodne nierówności od ostrych) jest trudniejsze i daje mniejszą liczbę kombinacji.
                      Jeśli rozwiązanie proponowane przez ASO polega na tym, że jedna sprężyna jest umieszczana wewnątrz drugiej i obie są tej samej długości lub bardzo zbliżonej, to faktycznie jest to głupie rozwiązanie, niepotrzebnie zwiększające komplikację i masę oraz utrudniające np wykrycie pękniętej sprężyny.
                      Moja czeska kochanka :-D http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=37223 serwisowana przez DGW. ;-]

                      "Superbaśka" zastępcza http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...perb+++tdi+awx

                      Masz coś do mnie? Lepiej przeczytaj to ;-] http://tomianek.pinger.pl/m/839401

                      Komentarz

                      • szkoda
                        RS
                        S_OCP Member
                        • 2005
                        • 22543

                        zepter00, dla przypomnienia -> mówimy tu o Skodzie Octavii II, która wyjeżdża z salonu z lipnymi sprężynami, które zamiast być wymienione na SPRAWNE, są ratowane na szybko w JAKIŚ tam sposób, bynajmniej nie po to, żeby "zestroić zawieszenie do krótkich i ostrych, nierówności, do łagodnych nierówności, do hopek i wszelkich typów dziur, garbów, muld, kamieni wystających z drogi, jakie tylko można spotkać na najtrudniejszych drogach świata" tylko po to, żeby montując sprężyny wspomagające osiągnąć pożądaną odległość od środka koła do rantu błotnika i w ten sposób zmaskować niesprawność jednego z elementów zawieszenia :lol:
                        saport techniczny baj DGW
                        była BKD+DSG '05 120kkm
                        była BXE '08 190kkm
                        no i nie ma :-)

                        Komentarz

                        • mirro
                          Ambiente
                          S_OCP Member
                          • 2007
                          • 248

                          witam panowie właśnie wróciłem z aso z nowymi sprężynami (wymiana na gwarancji) jest lepiej - optycznie założyli z jednym paskiem białym i trzema żółtymi moje pytanie orientuje się ktoś co to za twardość

                          Komentarz

                          • szkoda
                            RS
                            S_OCP Member
                            • 2005
                            • 22543

                            Zamieszczone przez mirro
                            orientuje się ktoś co to za twardość
                            pierwszy post :idea:
                            saport techniczny baj DGW
                            była BKD+DSG '05 120kkm
                            była BXE '08 190kkm
                            no i nie ma :-)

                            Komentarz

                            • Wasil
                              Ambiente
                              • 2010
                              • 105

                              Wczoraj byłem na wymianie kół na zimowe i po wstawieniu sprężyn wspomagających wygląda to tak:

                              O1 -> O2 FL
                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=861220#861220

                              Komentarz

                              • M.Koszu84
                                Drive
                                • 2012
                                • 50

                                springi

                                Za około dwa tygodnie jadę na pierwszy przegląd gazu i będę miał robiony pomiar wysokości auta. Odnośnie pisma o którym pisałem wcześniej to nic się nie dowiedziałem, sprzedawca nie chce ujawnić treści. Wiadomo tylko ze dostali wytyczne i mają wymieniać na swój koszt.

                                Komentarz

                                • Octavianos
                                  L&K
                                  • 2010
                                  • 1130

                                  Zamieszczone przez Wasil
                                  Wczoraj byłem na wymianie kół na zimowe i po wstawieniu sprężyn wspomagających wygląda to tak:

                                  Obrazek
                                  i jak Twoje odczucia? Ja wczoraj miałem zamontowane, rzeczywiście stoi równo, ale wydaje mi się, że jest sztywniej, a to mi się już mniej podoba. Albo mi się tak wydaje tylko-jakaś autosugestia...
                                  SIMPLY CLEVER
                                  Wiesz co dobre :-)

                                  Moja Maszyna
                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=53846

                                  Komentarz

                                  • bishop
                                    L&K
                                    • 2012
                                    • 1430

                                    No jak masz 4 spreżyny z tyłu to musi być sztywniej , tylko aby samochód prowadził się jak należy to i z przodu powinny być 4 , jedź do aso i z...b :diabelski_usmiech

                                    Komentarz

                                    • szkoda
                                      RS
                                      S_OCP Member
                                      • 2005
                                      • 22543

                                      W weekend pojeździłem BSE z nowymi sprężynami, jest super, zupełnie inne prowadzenie samochodu, wreszcie bez tego zamiatania tyłem, co ostatnio stawało się już irytujące. Oczywiście Ojciec się do tego przyzwyczaił bo postępowało to stopniowo, ale teraz jest bardzo zadowolony i co ważne czuje różnicę, w połączeniu ze zrobioną geometrią - inna bajka
                                      warto powalczyć :!:
                                      saport techniczny baj DGW
                                      była BKD+DSG '05 120kkm
                                      była BXE '08 190kkm
                                      no i nie ma :-)

                                      Komentarz

                                      • bishop
                                        L&K
                                        • 2012
                                        • 1430

                                        Zamieszczone przez szkoda
                                        W weekend pojeździłem BSE z nowymi sprężynami,...
                                        Nowe z tyłu to ma tu prawie każdy , symbol panie? wymiar?

                                        Komentarz

                                        • szkoda
                                          RS
                                          S_OCP Member
                                          • 2005
                                          • 22543

                                          Zamieszczone przez bishop
                                          Nowe z tyłu to ma tu prawie każdy
                                          ke :?:

                                          Zamieszczone przez bishop
                                          symbol panie? wymiar?
                                          no cafnij tam, dwie, trzy strony...
                                          saport techniczny baj DGW
                                          była BKD+DSG '05 120kkm
                                          była BXE '08 190kkm
                                          no i nie ma :-)

                                          Komentarz

                                          • Zwi3rzu
                                            Classic
                                            • 2012
                                            • 27

                                            Zmierzyli mi
                                            365 i 368 mm po 3500km ...
                                            czekam na ich łaskawą decyzje od zeszłej soboty a auto na zimówkach przez ten tył zaczełolekko pływać

                                            Komentarz

                                            • szkoda
                                              RS
                                              S_OCP Member
                                              • 2005
                                              • 22543

                                              Zamieszczone przez Zwi3rzu
                                              auto na zimówkach przez ten tył zaczełolekko pływać
                                              pewnie to kwestia zimówek, po zmianie masz takie wrażenie
                                              saport techniczny baj DGW
                                              była BKD+DSG '05 120kkm
                                              była BXE '08 190kkm
                                              no i nie ma :-)

                                              Komentarz

                                              • termit886
                                                Rider
                                                • 2012
                                                • 261
                                                • Octavia II (1Z3)
                                                • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                                Pytanie do kolegów którym w ostatnim czasie wyminiali bądź będą wyminiać springi, jakie teraz zakładają (chodzi o oznaczenie?) Jestem ciekawy czy dalej zakładają wspomagające czy już opanowali na tyle temat że zakładają dobre mocniejsze springi. Dajcie proszę jakieś info.

                                                Komentarz

                                                • uzio1
                                                  Classic
                                                  • 2012
                                                  • 38

                                                  Panowie posiadam o2fl kombi bez gazu. Byłem już na jednej wymianie sprężyn zmienili z jednej kropki białej i jednej żółtej na jedną białą i dwie żółte wynik 38,5cm przy pełnym zbiorniku paliwa.Po paru miesiącach mierzyłem było 38cm.Niedawno założyłem hak holowniczy pomiar 37.5cm czyli tak jak ją odebrałem z salonu.Śledziłem temat niskiego tyłu w o2fl na forum i przypominałem sobię całą procedurę serwisową przy pierwszej wymianie na mocniejsze i to że nie wiele to dało stwierdziłem że i tak już pewnie nie mam gwarancji bo hak i moduł zakładałem sam więc w nosie z serwisem podnosze tył.Wyciągnąłem sprężyny,mam w garażu młot 10kg i obracając sprężynę co 180 wciskałem młot między zwoje rozciągnąłem 3cm,drugą identycznie.Po założeniu pomiar 41cm pełen bak i hak holowniczy.Metoda może wygląda na drastyczną ale sprawdzona na wcześniejszym moim aucie.Pozdrawiam wszystkich a odważnym życzę miłego rozciągania.

                                                  Komentarz

                                                  • Wojtenio
                                                    L&K
                                                    • 2012
                                                    • 1093
                                                    • Octavia III (5E3)
                                                    • CZDA 1.4 TSI 150 KM

                                                    Zamieszczone przez termit886
                                                    Pytanie do kolegów którym w ostatnim czasie wyminiali bądź będą wyminiać springi, jakie teraz zakładają (chodzi o oznaczenie?) Jestem ciekawy czy dalej zakładają wspomagające czy już opanowali na tyle temat że zakładają dobre mocniejsze springi. Dajcie proszę jakieś info.
                                                    Powiem tak od zgłoszenia przy okazji przeglądu ASO jakoś żwawo podeszło do tematu praktycznie na drugi dzień był telefon o wymianie na wspomagające .Już przy pomiarach nadmienili że właśnie tak zrobią .Była to moja druga interwencja ze sprężynami i obecnie jestem z tego rozwiązania bardzo zadowolony .Auto zatankowane LPG do pełna 3/4 PB i trochę gratów w bagażniku tak gdzieś 25 kg i tył ma 396 mm .Prowadzenie bardzo poprawne tył nie ucieka i dobrze wchodzi w zakręty .
                                                    Wcześniej miałem sprężyny 4 brązowe i 1 biała czyli norma wyjściowa w O2 Tour , przy pełnych zbiornikach tył siedział na 365 mm , więc ASO za pierwszym razem wymieniło na 1 biała i 1 żółta czyli oznaczenie 1K0 511 115 BD i przy wymianie i pomiarach w ASO wynik 384 mm więc na granicy tolerancji , więc nic nie mogłem zrobić .
                                                    Z takimi sprężynami pojeździłem jakieś 5 miesięcy i przy przeglądzie oczywiście zgłoszenie , mój pomiar 375 mm , ASO 380 mm auto zatankowane pełny LPG i 1/2 PB .

                                                    Obecnie powrócili do normy czyli 4 brązowe i 1 biała + wspomagające niebieskie MAD o symbolu HV 199515 i jest OK .
                                                    Wiem że jest to półśrodek bo nie powinno się tak załatwiać klientów i auto z gazem powinno już wyjeżdżać z odpowiednimi sprężynami przy odbiorze z salonu .

                                                    A tak na marginesie , czy ktoś wie jakie są sprężyny w oryginale z LPG ? . Wiem takich aut jest bardzo mało z fabrycznym gazem ale ponoć ktoś na forum takim dysponuje .

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...